ikinci el silah


Satılık Silahlar
Dünyanın birçok yerinde legal ya da illegal silah satışları yapılmaktadır. Bunların örneklerini gazete ve haberlerde duymakta ve görmekteyiz. İnsanlar kötü yollarda kullandıkları satılık silah almak yerine ikinci el silah alarak ruhsatsız bir şekilde izi sürülmeyen illegal işler yapmaktadır. Bunun yanı sıra silah alım satım yaparken Türkiye bu konuda çok hassas olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak çok şükür ki ülkemizde bu tür illegal durumlar yok denecek kadar azdır. Silah alan bireyler ya kendilerini savunmak için almaktadır. Ya da bir şeyi, bir kişiyi savunmak için almaktadır. Bu noktada alınan silahlar için ruhsat belgesi ve izni gerekmektedir. Aksi halde illegal olarak görülebilir.

Ülkemizde silah kullanan sayısı her ne kadar az olsa da askeri ve polis kuvvetleri dışında silahlı güvenlik görevlileri de silah taşımak zorundadır. Vatanı korumanın yanı sıra güvenlik görevlileri çalıştığı kurumları dış kötü güçlerden ve olası hırsızlıklardan korumak için kullanmaktadır. Örneğin silahlı bir soygun olduğu zaman güvenlik görevlisinde silah olmazsa hiçbir şekilde savunamaz. Bu yüzden satılık olan silahları almak silah fiyatları ve silahlı güvenlik görevlisi bulundurmak bazı durumlarda hayat kurtarabilmektedir.

Satılık silahları nereden alabilirim diye düşünüyorsanız bunun cevabı internet dâhil birçok yerde bulabilirsiniz. Eğer silah ruhsatınız varsa sıkıntı çekmeden internetten de siparişler verebilirsiniz. Eğer silahı görmek ve dokunmak istiyorsanız silah dükkânlarına gelebilir ve satın alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *